google-site-verification=d8c8AcuProU5UaYXae6xCZnMevMkPtvJ8J_J-znObq4

Kurs Groomerski - Miejsce

Szczecin, ul Modra 36, tel 510 091 562

e mail: dogandchic[@]gmail.com

Nasza firma

Bogna Andrzejczyk 

NIP 9552246614

Naszą misją jest podniesienie rangi zawodu  Fryzjer zwierząt (Groomer) i uczynienia z niego sztuki. Ułatwiamy start zawodowy oraz doskonalimy kompetencje psich fryzjerów. 

Social Media

Kurs strzyżenia psów Szczecin, Kurs groomerski Szczecin, Kurs groomingu  zachodniopomorskie

Prowadzenie kursów groomerskich nie wymaga niestety żadnych  uprawnień, dlatego na rynku funkcjonuje dużo szkół o bardzo zróżnicowanym poziomie. Ceny kursów zależą od poziomu kompetencji  i osiągnięć osób szkolących, tego jakie szkolenia same przeszły (to także kosztuje i wpływa na ceny) oraz, a przede wszystkim od tego czy możesz liczyć na pełną uwagę  nauczyciela i pełną praktykę.

Cena mojego kursu groomerskiego podstawowego to 7000zł.   Policz sam – przyzwoity groomer na strzyżeniu osiąga przychód minimum 500-700 zł dziennie, wybitni groomerzy zarabiają więcej; jaki sens ma dla takiej osoby prowadzenie szkolenia i dzielenie się swoją wiedzą za mniejsze pieniądze? Na większości tanich kursów prowadzący „dorabia” kursem i sam wykonuje usługi  dla Klientów (zarabia na strzyżeniu), przez co nie poświęca uczestnikom pełnej uwagi. Ponadto unika przekazania „płatnego” psa w ręce kursanta ponieważ obawia się niezadowolenia  Klienta. U mnie nie ma takiego ryzyka – psy, na których będziesz pracować są robione nieodpłatnie przez Ciebie i specjalnie dobierane na potrzeby kursu.  

Ile kosztuje kurs groomera i od czego zależy cena?

 Kąpiel we właściwych kosmetykach, suszenie i modelowanie włosa to podstawa dobrego strzyżenia. Uczenie się strzyżenia na psach brudnych lub kapanych przez właściciela nie ma sensu, ponieważ włos nigdy nie będzie układał się tak, aby strzyżenie było równe. Strzyżenia bez kąpieli uczą wyłącznie osoby, którym nie zależy na jakości pracy. 

Na moim kursie będziesz kąpać, rozczesywać, suszyć, strzyc maszynką z nasadkami i bez oraz nożyczkami, czyli będziesz uczyć się kompleksowej pielęgnacji psów.

Chcę nauczyć się strzyżenia psów, po co mam uczyć się także kapania i suszenia psów?

Czy w trakcie kursu będę tylko kapać czy także strzyc psy?

Celem kursu jest nauczenie Ciebie pracy podstawowymi  narzędziami – nożyczkami, trymerami, maszynką do strzyżenia, grzebieniem i szczotką. Narzędzia typu Clipper Vac i podobne, to nic innego jak maszynka podłączona do odkurzacza. Włos układa się w określony sposób pod wpływem podciśnienia wytwarzanego przez  zasysane powietrze, co nie zawsze jest korzystne dla efektu końcowego. Właściwym suszeniem, szczotką i grzebieniem ułożysz włos do strzyżenia dokładnie tak jak tego potrzebujesz, a praca z maszynką, do której dopięta jest rura odkurzacza jest znacznie mniej wygodna.

Karhia PRO, to z kolei narzędzie do trymowania, które wyręcza groomera, jednak czas pracy tym urządzeniem jest dłuższy niż tradycyjne trymowanie. Jeżeli w swoim salonie groomerskim zdecydujesz się na zakup takich urządzeń, to bez problemu i szybko samodzielnie je opanujesz. Dlatego w czasie kursów nie używamy tego rodzaju narzędzi.

Czy na kursie będę uczyć się pracy na narzędziach typu Clipper Vac , Karhia PRO i podobnych?

Na samym początku zaczniesz od model doga. Pierwsze kroki z model dogiem mają na celu wykształcenie u Ciebie dobrych nawyków właściwego posługiwania się narzędziami i dobrego chwytu nożyczek, bez konieczności koncentrowania się na bezpieczeństwie żywego modela. To daje Tobie komfort i przekłada się na szybsze opanowanie narzędzi. Model Dog to świetne narzędzie szkoleniowe używane także przez zaawansowanych groomerów.  Od drugiego lub trzeciego dnia kursu zaczniesz pracę na żywych psach. 

Czy w trakcie kursu będę pracować na żywych modelach czy na model dogach?

Minimalny czas trwania kursu konieczny, aby opanować podstawy wykonywania zawodu Groomer to dwa tygodnie, przy pełnym zaangażowaniu trenera i kursanta. Nasze kursy groomerskie dwutygodniowe są zaprojektowane w taki sposób  aby uczestnik nabył podstawowe umiejętności,  pozwalające na samodzielną pracę. Dla większości osób taki kurs jest wystarczający, wymaga jednak od Ciebie dwóch rzeczy: zdolności manualnych i  pełnego zaangażowania. Jeżeli obawiasz się, że taki kurs będzie dla Ciebie za krótki, zapraszam na wersję trwającą trzy tygodnie.

Inna opcja to kurs groomingu dwutygodniowy plus kurs doszkalający, którego czas i zakres ustalisz z prowadzącym po kilku tygodniach samodzielnej pracy, w zależności od Twoich potrzeb. Jeżeli zdecydujesz się na mój kurs groomerski otrzymasz zniżkę na doszkolenie. Ważne jest także aby uczestnik kursu, jak najszybciej po jego ukończeniu zaczął samodzielną pracę (nawet na psach znajomych) ponieważ umiejętności manualne groomera powinny być stale ćwiczone. Jeżeli nie masz takiej możliwości kup model doga lub przynajmniej główki groomerskie i ćwicz po kursie dwa-trzy razy w tygodniu.

Ile czasu powinien trwać podstawowy kurs groomerski?

Kursy groomerskie 

Często zadawane pytania (FAQ)

Tu uzyskasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o kursy groomerskie. Jeżeli jednak nie znajdziesz odpowiedzi, zadaj nam je przez formularz lub zadzwoń.